اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا :

( آب و هوای کانادا )
وقتی صحبت از آب و هوای کانادا به میان می آید، در تصورمان هوای سرد و برفی مجسم می شود، ولی در حقیقت به این صورت نیست، کانادا به دلیل دارا بودن عرض جغرافیایی زیاد، از انواع گوناگون آب و هوا برخوردار می باشد.
جریان های اقیانوسی در کانادا مثل جریان اقیانوسی گرم گلف استریم در اقیانوس اطلس و جریان آلاسکا در اقیانوس آرام نقش بسزایی را در آب و هوای کانادا ایفا می نماید. بادهای غربی که از سوی دریا به خشکی می وزند از بادهای اقیانوس آرام می باشند که سبب بارندگی زیاد، و ایجاد تابستان و زمستان های معتدل در استان ساحلی بریتیش کلمبیا می شوند. دریاچه های عظیم کانادا همچنین هوا را در ناحیه های جنوبی انتاریو و کبک معتدل می کند. در قسمت شرق جریان سرد لابرادور با جریان گرم گلف استریم در امتداد ساحل نیوفاندلند و لابرادور برخورد می کند و هوا را خنک می کند، و سبب به وجود آمدن مه در آن قسمت می شود.


دو قسمت از سه قسمت، منطقه شمالی کانادا آب و هوای شبیه با اسکاندیناویای شمالی دارد به صورتیکه زمستان ها خیلی سرد و تابستان ها خنک و کوتاه می باشد. قسمت جنوبی دشت های داخلی کانادا همچنین دارای آب و هوای قاره ای با زمستان های خیلی سرد و تابستان های خیلی گرم و طاقت فرسا با بارندگی های تقریبا کم می باشد.
قسمت های جنوبی استان انتاریو و کبک آب و هوایی با تابستان های گرم و شرجی، و زمستان هایی سرد و برفی دارد. تمام کشور کانادا به غیر از ساحل های غربی آن از زمستانی با دمای میانگین زیر صفر درجه و با بارش های زیاد و یکسره برف روبرو می باشد.
در فصل تابستان مرغزارها گرم و خشک، مرکز کانادا رطوبت و ساحل های معتدل هستند. در بهار معمولا تمام کانادا از دمای خوبی برخوردار می باشد.
پاییز در کانادا دارای هوای خنک و سرد می باشد و رنگ شهر ترکیبی از نارنجی و قرمز می باشد.
در فصل زمستان، عموما این کشور سرد می باشد و بارش برف را به همراه دارد. با این وجود بخش جنوبی استان آلبرتا از بادهای گرمی که از سوی کوه های راکی می وزد و برف ها را ذوب می کند برخوردار می باشد. در فصل زمستان ساحل های غربی در شهرهایی مثل ونکوور و ویکتوریا از هوایی معتدل و رطوبت بخش برخوردار می باشند. در هر حال کانادایی ها در زمان سرما از سیستم گرمایشی خوبی در خانه ها و حمل و نقل عمومی برخوردار می باشند.

مهاجرت به کانادا

Immigration to Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " آب و هوای کانادا "