اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

خرید کاندو در کانادا

خرید کاندو در کانادا

( خرید کاندو در کانادا )

کاندو نسبت به دیگر انواع خانه ها در کانادا چه برتری و بالاتری دارد؟

افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند و می خواهند درآنجا خانه ای برای خود فراهم کنند می توانند با خرید کاندو در کانادا مقداری از مشکلاتشان را حل نمایند بدون تردید اولین مزیت و برتری خرید کاندو در کانادا در برابر هوس و دوبلکس، مبلغ کمتر آن است.
به گفته انجمن ملی املاک و مستغلات در کانادا NAR متوسط مبلغ کاندو در کانادا همیشه از مبلغ دیگر خانه ها کمتر می باشد و این موضوع، به این معنی است که شما پیش پرداخت و اجاره ماهانه کمتری باید پرداخت کنید.

به غیر از این مزیت هزینه تعمیر و نگهداری کمتر کاندوها در کانادا،

مبلغ و دردسرمرمت و بازسازی و نگه داشتن محیط عمومی و بیرونی کاندوها به عهده هیات مدیره ساختمان است، شما هیچ نوع وظیفه ای در برابر این مسائل ندارید.

اما در خانه های ویلایی، کارهایی مانند زدن چمن ها و رنگ کردن نمای بیرونی، بازسازی پرچین های جلویی، هرس درختان، نظافت ناودان، جمع کردن برگ ها، جمع کردن و پارو کردن برف ها در زمستان و غیره را برای مالکان خود به همراه دارد.

کاندوها دراین باره فقط، وظیفه مرمت و محافظت محیط داخلی واحد شما مهم خواهد بود و این یعنی دردسر و زحمت و هزینه کمتر برای کسانی که کاندو را انتخاب می کنند.

موقعیت مکانی کاندو در کانادا:

برعکس خانه های هوس که بیشتر در اطراف شهر و محله های جانبی وجود دارند، کاندوها به دلیل تعداد زیاد، کسانی که ساکن هستند در آنجا، غالبا در مکان هایی ساخته می شوند که در نزدیکی آن همه خدمات رفاهی در دسترس باشد.

اکثرا این ساختمان های بزرگ مسکونی در مرکز شهر هستند و کسانی که در این ساختمانهای کاندو زندگی می کنند غالبا هزینه رفت و آمد کمتر و زمان کمتری، نسبت به صاحبان خانه خواهند داشت.

معمولاً در مجاورت کاندوها یا در داخل خود ساختمان، مجتمع‌های رفاهی قرار دارد، دراین صورت به ساکنان کاندو اجازه می دهد که از آنها استفاده کنند بدون اینکه از محدوده زندگی خارج شوند.

امکاناتی مانند: استخر شنا، زمین تنیس، سالن بدنسازی، زمین گلف، منطقه پارک، پارک حیوانات خانگی و مسیرهای پیاده روی را دارد.

ارتباطات اجتماعی بیشتر و گسترده تر ساکنین کاندوها در کانادا:

تعداد زیاد ساکنان در یک مجتمع، در قیاس با محله هایی که خانه های هوس در کنار هم ساخته شده است، خیلی بیشتر است وبه همین علت، اشخاص باهمسایه های متفاوت و مختلف زندگی می کنند.

همین امر، این امتیاز را به ساکنان کاندوها می دهد که در بین همسایه ها، اشخاصی را که بیشتر با آنها ارتباط دارند و مسائل مشترک باهم دارند را پیدا کرده و ارتباط های اجتماعی بزرگ تر و گسترده تری را به وجود بیاورند.

حالا بپردازیم به مزیت ها و برتری های سایر، انواع خانه نسبت به کاندو در کانادا:

دراینجا می خواهیم درباره خانه هایی که مستقل هستند و به صورت به هم چسبیده، دوبلکس و غیره طراحی می شوند و معمولا بیشتر از یک یا دو خانوار در آن ساختمان زندگی نمی کنند، صحبت کنیم، که دراین نوع ساختمان ها، برای برخی از اشخاص مزایای بیشتری نسبت به کاندوها دارد، و برای آنها مفیدتر است.

داشتن صحن حیاط و فضاهای اختصاصی در این ساختمان ها در کانادا:

در خانه هایی که ویلایی هستند، فضایی وجود دارد به اسم حیاط جلویی و پشتی، که کاملا برای شماست و در اختیار شما قرار داده شده است، این فضا به غیر از فضای داخلی خانه مثل پذیرایی و اتاق خواب ها و آشپزخانه است، و می توانید شما از آن استفاده کنید، و مکانی است که شما می توانید در آنجا مهمانی ها را برگزارکنید، از آن فضا به عنوان باغچه استفاده کنید و در آن گل و گیاه و سبزی و گلهای زینتی و غیره بکارید، و یا اینکه درآن فضا استخر و زمین بازی برای کودکان بسازید و کودکان درآنجا بازی کنند و بسیار لذت ببرند، به خصوص اگر زمانی، شرایطی پیش بیاید که مثل بیماری کوید 19 که بیرون رفتن و گردش و تفریح مشکل شده است، کودکانتان می توانند در فضای حیاط بازی کنند و تخلیه انرژی بشوند.

این درصورتی است که چنین امکاناتی در کاندوها وجود ندارد و خانه شما در کاندو فقط فضای داخل خانه است و به همین فضای داخلی محدود می باشد.

آزادی عمل بالاتر برای شخصی سازی خانه نسبت به کاندوها در کانادا:

برعکس کاندوها، خانه در کانادا، به ما این آزادی را می دهد که فضای داخلی و خارجی آن را خودمان با توجه به سلیقه خودمان انتخاب کنیم بسازیم یا تغییر دهیم. یکی از عیب های کاندوها این است که فضای آنجا از نظر ظاهری یکنواخت است و شما نمی توانید آن فضا را تغییر دهید، و هیچ نقشی در مورد فضای بیرونی ندارید ونمی توانید باب میل خود آن را تغییر دهید.

اما درباره خانه های ویلایی شما این آزادی را دارید که نمای خانه خود را هررنگی و نقشی که می خواهید در آورید، این آزادی را دارید که فقط به سلیقه خود، حیاط خانه خود را گل بکارید یا استخر بسازید، نرده ها را چه رنگی بزنید، باربیکیو نصب کنید و سایبان و آلاچیق ایجاد کنید یا نه و غیره و غیره.

امکان ارتقای خانه های ویلایی نسبت به کاندو در کانادا:

شما ممکن است یک زمین خالی داشته باشید که چیزی در آن ساخته نشده باشد، دراین صورت شما می توانید بنا به نیاز خودتان درآنجا اتاقی بسازید یا با اینکه یک دیواری را خراب کنید فضای جدید دیگری برای خود بسازید و فضای مورد استفاده تان بزرگ تر و دلبازتر می شود.

شما می توانید به مرور زمان نقشه ساختمان خود را تغییر دهید و بنا به نیازتان به آن چیزی اضافه یا کم کنید، مثلا اگر شما صاحب فرزندی شدید می توانید به خانه تان یک اتاق اضافه کنید یا فضای حیاط تان را تغییر دهید تا فضای بازی برای فرزندتان فراهم شود.

این کار را هیچ وقت در آپارتمان نمی توانید انجام دهید و در نقشه ساختمان کاندو امکان اینکه تغییری بتوانید در آن انجام دهید، نیست.

ایجاد یک شغل تازه درخانه، در کانادا:

خیلی از شغل ها در کانادا از داخل خانه ها شروع می شود، به احتمال زیاد می دانید که خیلی از شرکت های بزرگ جهان در اول کار از گاراژ خانه خود شروع به کار کرده اند.

زندگی درکاندوها این امکان و فرصت را از شما خواهد گرفت برای مثال اگر شما بخواهید لوله کشی و محصولات لوله و اتصالات را بخواهید بفروشید می توانید از پارکینگ خانه و یا حیاط خود استفاده کنید، اما همچین امکانی در کاندوها وجود ندارد.

نداشتن محدودیت در تعداد نفراتی که در خانه می توانند زندگی کنند:

کاندوها برای تعداد افرادی که می خواهند در هر واحد زندگی کنند، محدودیت هایی دارند، که در خانه های ویلایی به این صورت نیست.

مثلا اگر بخواهید یک نفر یا چند نفر را برای مدتی به عنوان مهمان در خانه خود نگه دارید مطابق با قانون هایی که در آپارتمان ها وجود دارد، برای این کار شما اعتراض می کنند و برخورد خواهند کرد، در صورتی که در یک خانه خصوصی و ویلایی این گونه محدودیت را نخواهید داشت.

مشاور املاک در کانادا

Real Estate Advisor in Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " خرید کاندو در کانادا "