اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

شهر ساسکاچوان کشور کانادا

شهر ساسکاچوان کشور کانادا:

( شهر ساسکاچوان کشور کانادا )
ساسکاچوان یکی از استان های کانادا می باشد که در میان منطقه های چمن زار کانادا واقع شده است. پایتخت این شهر، رجینا می باشد که نزدیک به 240000 نفر از تمام افراد 1.1 میلیون نفری این استان را به خود اختصاص داده است. البته این را متذکر شوم که عظیم ترین شهر این استان نزدیک به 300000 نفر جمعیت دارد و نام آن هم ساسکاتون می باشد.
این استان از طرف شمال با سرزمین های شمال غربی کانادا از شرق با مانیتوبا، از غرب با آلبرتا و از جنوب هم با داکوتای شمالی و ایالات متحده مونتانا هم مرز می باشد. ساسکاچوان به علت کالاهای تجارت خود مانند بیشتر منطقه های کانادا، چند فرهنگی می باشد.
بهتر است بدانید که ده درصد از مساحت کل این استان را آب شیرین دریاچه ها و رودخانه ها تشکیل داده است. این منطقه همین طور به عنوان آفتابی ترین نقطه کانادا شناخته شده است. مقدار تابش نور خورشید در این منطقه در هر سال میان 2000 تا 2500 ساعت متغیر می باشد.
بیشتر از 80 درصد ساسکاچوانی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. درست است که این منطقه بیشتر از هزار سال است که توسط بومیان اداره می شود، ولی اروپایی ها برای نخستین بار در سال 1690 وارد این منطقه شدند و در سال 1905 ساسکاچوان به استان مبدل شد.
ساسکاچوان به دلیل اینکه نام رودخانه آن ساسکاچوان می باشد، این نام را به خود گرفت. نکته جالب توجه این استان، مرزهای آن می باشد که شکل آن را به مدل چهار ضلعی درآورده است. در واقع به عنوان تنها استان بدون مرز طبیعی به حساب می آید. این به این معنی می باشد که هیچ مرزی با خصوصیت های فیزیکی را دارا نمی باشد. این استان در جوار آلبرتا دو استان محصور در خشکی کانادا به حساب می آید.
ساسکاچوان از دو منطقه مهم و اصلی در شمال و جنوب تشکیل شده است که به ترتیب جنگل بورئال و پریریس نام دارند. این استان به نام سبد نان کانادا معروف می باشد به این دلیل که ساسکاچوان بیشتر از نیمی از سهم کل گندم کانادا و تقریبا 28 درصد از کل غلات این کشور را تامین می کند.
بنابراین با این احتساب، کشاورزی جزء قسمت های اصلی و مهم اقتصادی این استان می باشد. هر چند که بقیه قسمت ها مانند املاک و مستغلات یا خدماتی مانند بیمه هم در اقتصاد ساسکاچوان نقش بسیاری دارند. از دیگر قسمت های اقتصادی این استان، وجود منبع های گوناگونی به ویژه زغال سنگ، اورانیوم و پتاس و زمین های سرشار از نفت و گاز می باشد. این استان با دارا بودن میزان نرخ پایین تر از 4 درصد، کمترین نرخ بیکاری در کشور کانادا را به خود اختصاص داده است.

وکیل مهاجرت ایرانی در ساسکاچوان

Saskatchewan Lawyer Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " شهر ساسکاچوان کشور کانادا "