اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

طلاق در کانادا

طلاق در کانادا، قوانین و مقررات، مرحله ها و چگونگی طلاق در کانادا:

طلاق در کانادا، و سختی های آن. کانادا جزو کشورهای می باشد که بسیار پیشرفته می باشد که نظام حقوقی این کشور کامن لا بود و مانند ایران و خیلی از کشورها، از مقررات سیویل لا تبعیت نمی کند. ولی خیلی از مقررات آن به طور یکپارچه می باشند.

کشور کانادا مانند آمریکا از ایالت های مختلفی برخوردار می باشد و در واقع هر کدام از ایالت ها قوانین و مقررات مختلفی دارند و به بیان دیگر، طلق در کانادا  نسبت به ایالت های دیگر، برنامه های جدا دارند و تصمیم های متفاوت از هم را دارا می باشند و آن را به مرحله اجرا می رسانند.

بدون تردید محضر خانواده در هر کشوری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و کشور کانادا، به این صورت می باشد که به صورت خصوصی و ویژه به این مسئله طلاق در کانادا پرداخته است.

در مبحث های خانواده، طلاق زوجین مبحثی می باشد که خیلی مهم و اساسی و حیاتی می باشد و از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد.

در حال حاضر ما می خواهیم در این مقاله، مهمترین و اساسی ترین قوانین و مقررات حاکم بر طلاق در کشور کانادا را، برای شما بیان کنیم که بسیار قابل توجه و مهم هستند و همچنین بیان کنیم،

قواعد کلی و مهم آن ها چیست؟

1-قوانین و مقررات طلاق در کشور کانادا:

با در نظر گرفتن قوانین و مقررات مهاجرتی کشور کانادا، و همین طور با توجه به این نکته که کشور کانادا، بالاترین آمار مهاجر پذیری را در کل دنیا دارا می باشد، می توان گفت که برای گرفتن اقامت دائم،

درخواست های بسیار زیادی را دارا می باشد و همین طور مهاجرین بسیار زیادی برای گرفتن اقامت دائم کانادا، اقدام می کنند، امکان دارد که خیلی از اشخاص در کشور کانادا، ازدواج کنند و یا اینکه قبلا در کشور کانادا زندگی می کرده و در صورت بروز مشکل، ما بین زوجین، به دادگاه کانادا، برای طلاق اقدام نمایند، و دادگاه به درخواست این زوجین رسیدگی می کند و پرونده آنها را بررسی و در آخر حکم نهایی را صادر می کند.

کانادا بر پایه قوانین و مقرراتی که دارا می باشد، وظیفه دارد که در همه حال، پرونده ها را وارسی نماید و حکم را صادر کند، و رایی که می دهد، و در این رای تمامی حقوق مالی و غیر مالی را در بر دارد، برای همه اشخاص متقاضی طلاق، لازم الاجرا خواهد بود.

خوب، حالا اگر زوجینی دو تابعیتی باشند و یکی از آنها ایرانی و دیگری کانادایی باشد، و عقد آنها در ایران انجام شده باشد بخواهند طلاق در کانادا بگیرند کار آنها با مشکلات زیادی مواجه می شود.

ولی اگر زوجین دسته کم یک سال را در کشور کانادا زندگی کرده باشند و گذرانده باشند، کانادا بر پایه شرایط فعلی شان، حکم صادر می کند و زوجین را ساکن کانادا می داند و مکان قرارداد عقد را نادیده می گیرد.

البته می بایست دقت نمود که حتی اشخاصی که تبعه کانادا نیستند، همچنین این شرایط برایشان امکان پذیر می باشد که طلاق در کانادا بگیرند چون اگر یک سال در کانادا زندگی کرده باشند محل عقد نکاح از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد.

طلاق در کشور کانادا

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " طلاق در کانادا "