اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

مهاجرت کاری به کبک

مهاجرت کاری به کبک:

( مهاجرت کاری به کبک )
کانادا کشوری با سیستم فدرال می باشد، به این معنی می باشد که به جز قوانین و مقررات فدرال که خط مشی های کلی حکومت را معین می کند، هر استان قوانین و مقررات و رویه های خاص خود را درباره سیاست های مهاجرتی دنبال می نماید.

برنامه های مهاجرتی استانی (PNP) یکی از مهم ترین و دوست داشتنی ترین راه های مهاجرت کاری به کانادا می باشد که با دقت به احتیاج های اقتصادی هر استان سازماندهی شده اند.

استان کبک نه تنها برنامه مهاجرت ویژه خود را به متقاضیان ارائه می دهد، بلکه حدودا در برخی زمینه های دیگر، سیستمی جدا و مجزا را پیگیری می کند.

اگر چه برنامه مهاجرتی کبک قسمتی از PNP به حساب نمی آید، ولی مثل آنها مناسب، با احتیاج های اقتصادی و فرهنگی استان کبک برنامه ریزی و تنظیم شده اند.

بابت مهاجرت کاری به استان کبک اول می بایست از طریق دولت استانی کبک موردارزیابی قرار گرفته و درصورت تایید بابت گرفتن اقامت دائم اقدام نماید.

تاییدیه استان کبک (Certificat de sélection du Québec) نام دارد و متقاضیان بعد از گرفتن آن می توانند از راه بارگذاری مدرک های مورد احتیاج، درخواست خود را بابت اقامت دائم کانادا ثبت نمایند.

بابت انجام این روند می بایست اول مشخصات خود را ثبت نمایید. هر پرونده بستگی به وضعیت مدت زمانی مختلف طول می کشد و بعد از آن درباره رد یا تایید درخواست خود مطلع می شوید.

مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی:

ورزشکاران، هنرمندان و نویسندگان می توانند از راه خود اشتغالی به کانادا مهاجرت نمایند و اقامت دائم و همیشگی آن را بگیرند.

به این علت آنها می بایست چندین سال سابقه کار و فعالیت درباره موضوع مورد نظر خود را داشته و نسبت به کار تاثیر گذار در کانادا و رشد فرهنگی – اجتماعی جامعه آن میل و علاقه از خود نشان دهند.

برای مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی، متقاضیان می بایست چه کارهایی انجام دهند؟

سابقه کار مربوط به فعالیتی که میخواهند انجام دهند داشته باشند.
تمایل به کار و زندگی در کانادا به عنوان یک شخص خود اشتغال داشته باشند.
از وضعیت عمومی و همگانی این برنامه برخوردار باشند.
از نظر وضعیت پزشکی، امنیتی و دیگر مسئله های مناسب شرکت در این برنامه باشند.
مقصود از دارا بودن سابقه کار مرتبط، سابقه های درخشان و موفق ورزشی، هنری یا ادبی در سطحی بین المللی و یا دارا بودن سابقه خود اشتغالی و کارهای فرهنگی می باشد.
دقت داشته باشید که متقاضیان می بایست حداقل 2 سال سابقه کار در طول پنج سال گذشته ( قبل از درخواست ) در باره فعالیت مورد نظر خود را داشته باشند.
دارا بودن سابقه کاری و تجربه بالاتر سبب گرفتن امتیازی بیشتر خواهد بود.

وضعیت عمومی این برنامه که همه متقاضیان بر اساس آن ارزیابی می شوند عبارتند از:

  1. تجربه و سابقه کاری
  2. تحصیلات
  3.  سن
  4.  دانش و مهارت زبانی
  5.  مطابقت و تطبیق پذیری

همین طور همه متقاضیان می بایست آزمایشات پزشکی را از سر گذرانده وگواهی عدم سوء پیشینه را درزمان ثبت درخواست خود ارائه دهند.
دارا بودن تمکن مالی لازم و کافی، بابت ساپورت زندگی خود و خانواده همچنین از دیگر ملزومات شرکت در این برنامه می باشد.
مدت زمان بررسی و تحقیق پرونده ها تقریبا 23 ماه زمان لازم است (بدون احتساب زمان بایومتریک) و بعد از تایید، متقاضیان اقامت دائم کانادا را به دست می آورند.

مهاجرت به کانادا

Immigration to Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " مهاجرت کاری به کبک "