اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

وضعیت تحصیل در کانادا

وضعیت تحصیل در کانادا:

( وضعیت تحصیل در کانادا )
جهت تحصیل در کشور کانادا در مقطع های قبل از دانشگاه، یعنی دبیرستان و دبستان از5 و بعضا 6 سالگی تا پیش از هجده سالگی زمان دارید که تحصیل در این مقطع ها برعکس رایگان بودن آن، برای شهروندان کانادا در مدرسه های دولتی، برای دانشجویان بین الملی خرج دارد.

همین طور جهت تحصیل در مقطع ذکر شده باید پدرو مادر شما یا اقامت دائم داشته باشند و یا شهروند کانادا باشند، یا ویزای موقت یکی از آنها اجازه تحصیل فرزند زیر 18 سال را بدهد و یا اینکه پدرو مادر از ایران برای فرزند خود اپلای نموده و پس از آن به عنوان همراه با فرزند زیر هجده سال، رفته و یا او را در مدرسه شبانه روزی ( و در این حالت بدون احتیاج به همراهی ) ثبت نام نمایند.

جهت تحصیل در مقطع های دانشگاهی یا کالج، به مدرک دیپلم کامل یعنی دوازده سال تحصیل احتیاج می باشد و سن ورود، دسته کم هجده سال بوده و حداکثر مهلت گرفتن پذیرش تحصیلی، سن 35سال می باشد. آخرین مهلت لیسانس 23 سال، آخرین مهلت فوق لیسانس 28 سال و آخرین مهلت آغاز دکتری 35 سال می باشد.

متقاضی جهت ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی نباید گپ تحصیلی داشته باشد و چنانچه هم داشت قابل توجیه باشد. موردهایی مثل سابقه کار، خدمت سربازی جهت آقایان، مهلت جهت آموزش زبان، صدمه شدید فیزیکی که مخل ادامه تحصیل می باشد، صدمه شدید روحی مخل ادامه تحصیل با دادن مدرک ها، و غیره چند نمونه از موردهایی جهت توجیه گپ تحصیلی ( فاصله میان 2 مقطع تحصیلی ) می باشند.
متقاضی جهت ادامه تحصیل درهر مقطع تحصیلی می بایست مدرک تحصیلی مقطع پیش را به همراه ریز نمره ها و به صورت ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی، داشته باشد.

این ریز نمره ها می بایست مناسب و قابل قبول باشند که معدل دقیق و واضح ( و همین طور نمره بعضی درس ها بستگی به رشته انتخابی دارد) به دانشگاه، کالج و یا موسسه آموزشی وابسته می باشد، ولی دسته کم معدل پیشنهادی جهت لیسانس 14 الی 15 بود وجهت مقطع فوق لیسانس و دکترا، 15 الی 16 به بالا می باشد.

متقاضی جهت تحصیل درمقطع های دانشگاهی در کانادا، احتیاج به مدرک زبان با نمره قابل قبول دارد، برای بیشتر دانشگاه های کانادا دسته کم ملاک، مدرک زبان با آیلتس 6.5 و بعضا 6 می باشد ( یا نظیر آن جهت دیگر مدرک های زبان با اعتبار و مورد قبول در دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی مقصد ). در حالتی که شخص متقاضی نتواند نمره ذکر شده را میزان 0.5 نمره و حتی بعضا یک نمره کمتر از نمره ملاک ذکر شده برآورد نماید، می تواند جهت گرفتن پذیرش مشروط اقدام نماید.

متقاضی می بایست تمکن مالی لازم و واجب جهت تحصیل در کانادا داشته باشد، این تمکن مالی می بایست نشان دهد که دارایی وجهی فرد، به مقدار شهریه تحصیلی سالانه موسسه آموزشی مورد نظر، بعلاوه مخارج زندگی دانشجو که شامل مکان اقامت، خورد و خوراک، لوازم، کتب و وسایل تحصیلی و غیره بوده، می رسد.
مبلغ تحصیل در هرموسسه آموزشی کانادا، و همین طور میان بعضی رشته ها فرق دارد ولی به صورت کلی میانگین خرج تحصیل دانشجویی بین المللی در کانادا، در طول سال به صورت میانگین جهت تمام مقطع ها، دانشگاه ها و کالج ها و غیره 26 هزار دلار می باشد و همین طور متوسط خرج زندگی سالانه، ( در حالت صرفه جویانه) در طول سال 12 هزار دلار می باشد.

پیداست که جز موردهای بالا، یکسری مدرک های دیگر از شخص متقاضی خواسته خواهد شد، مثل ترجمه تمام مدرک های هویتی، سوء سابقه و غیره، همین طور جهت مقطع های فوق لیسانس و دکتری یکسری مدرک های اضافی ( مثل توصیه نامه، دادن مدرک های سابقه کار، دادن مقاله های چاپی، پروژه ها و غیره)

مهاجرت به کانادا

Immigration to Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " وضعیت تحصیل در کانادا "