اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

وکیل طلاق در کانادا

وکیل طلاق در کانادا:

در این مقاله می خواهیم بپردازیم به بحث وکیل طلاق در کانادا، و معرفی آن مکانی که دادخواست طلاق در کانادا را ارائه می دهند، دادگاه خانواده می باشد.

در یک نگاه کلی، برای انجام پروسه طلاق بایستی همه مورد های زیر، جمیعا وجود داشته باشد:

1-زوجین مطابق قوانین کانادا، ازدواج قانونی و رسمی انجام داده باشد یا در کشور دیگری ازدواج کرده، ولی ازدواج آنها در کشور کانادا، قانونی شده و به رسمیت شناخته شده باشد.

2-ازدواج با شکست روبرو شده باشد.

3-زوجین، یا یکی از آنها قبل از اینکه دادخواست را ارائه دهند، برای مدت زمان یک سال کامل در کشور کانادا، اقامت داشته باشند.

علل طلاق: فقط علت طلاق در کشور کانادا، شکست در ازدواج می باشد.

مقررات کانادا، به این صورت می باشد که درحالتی که یکی از مورد های زیر، دیده شود ازدواج را شکست خورده می داند:

1-زوجین برای یک سال یا بیشتر، با هم زندگی نمی کنند.

2-یکی از زوجین دچار خشونت جسمی یا روانی، توسط طرف مقابل شده است.

3-یکی از طرفین به طرف مقابل خودش خیانت نموده است.

چنانچه علت طلاق زوجین، بر پایه جدا زندگی کردن به مدت بیشتر از یک سال باشد، قبل یا بعد از درخواست طلاق می توانند تا 90 روز با هم زندگی کنند.

بعضی از زن و شوهرها رسما از هم جدا می شوند، اما به این نتیجه می رسند که به صورت مشترک با هم دریک آپارتمان زندگی کنند.

چگونه در کانادا، دادخواست طلاق را به دادگاه تقدیم کنیم؟

مقررات طلاق، یک قانون و مقررات کلی می باشد، اما ایالات های کانادا هر کدام، خودشان مسئول روال طلاق در ایالت خود می باشند.

بنابراین باید فرم طلاق، مختص به هر ایالت  پر بشود و به دادسرا ارائه شود.

زوج یا زوجه باید تابع مقررات دادگاه ایالتی عمل کند که در آن دادخواست طلاق داده است.

( البته به این نکته باید توجه نمود که اگر در این باره اطلاعات کافی ندارید و می خواهید بدون طلف شدن وقت این کار را انجام دهید، بهتر است از وکیل طلاق در کانادا بهره مند شوید و از او مشورت بگیرید تا هم زمان شما از بین نرود و هم در شرایط ناراحتی، بتوانید با خیال راحت کارتان را به وکیل بسپارید ).

بنا بر ایالتی که در آن طلاق انجام می شود، می توانید این فرم ها را از دادگستری، دادسرا یا کتاب فروشی ها تهیه نمایید.

اگر درباره مسائلی مانند حضانت فرزندان، نفقه و حق ملاقات والدین، حمایت از همسر و امورمالی قبل ازتقدیم دادخواست طلاق، با هم به توافق برسید، به روند هر چه سریعتر طلاق کمک می کند.

و اگر چنانچه در این مورد زوجین با هم به توافق نرسیده اند، می توانند برای این کار، از دادگاه تقاضا کنند که درباره این مسائل، نیز تصمیم بگیرد که در این حالت، هم روند طلاق طول می کشد هم مخارج آن بیشتر می شود.

امکان دارد هر ایالت، مشاوره های خانواده برای تصمیم گیری را در این باره توصیه نماید. در خصوص یک قانون کلی ، فقط آمریکایی ها می توانند در کانادا طلاق بگیرند.

اگر یکی از زوجین ، یا هر دو نفر آنها در کشور کانادا اقامت نداشته باشند ، نمی توانند مانند مقررات طلاق کانادا ، از هم طلاق بگیرند .

بنابراین اگر ، زوجین هر 2 مورد زیر را همراه با هم داشته باشند ، می توانند مطابق ، مقررات ازدواج مدنی طلاق بگیرند :

  1. 1-اگر زوجین در کانادا با هم به صورت رسمی ازدواج کرده باشند نمی توانند در کشور طرفین یا کشور یکی از زوجین طلاق بگیرند به این دلیل که در آن کشور، ازدواج زوجین به صورت قانونی و رسمی شناخته نشده است.
  2. 2-برای طلاق مطابق مقررات ازدواج مدنی، باید درخواست طلاق به دادسراهای عالی، واقع در ایالت محل ازدواج ارائه شود. مقررات ازدواج مدنی، تنها طلاق را انجام می دهد و زوجین برای حل اختلاف در موردهایی مانند حضانت فرزندان، حمایت از همسر باید مطابق مقررات کشور محل اقامت خود، اقدام نمایند.

طلاق در کانادا 

 

Divorce in Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " وکیل طلاق در کانادا "