اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

چگونه می توانیم در کشور کانادا وکیل شویم؟

چگونه می توانیم یک وکیل شویم در کشور کانادا؟

بسیاری از افرادی که رشته تحصیلی آنها، حقوق بوده است و می خواهند وکیل شوند، این سوال در ذهنشان وجود دارد که چگونه می توانیم وکیل کانادا شویم.

وکیل مهاجرتی کانادا، امتحان ورودی وکالت کانادا، امتحان Bar در استان های مختلف کشور کانادا، وکالت کانادا، سوالاتی است که احتمالا در سر دوستداران تحصیل در کانادا، و همین طور طرفداران رشته حقوق و شغل وکالت می چرخد.
همچنین اینکه چگونه در کشور کانادا یک وکیل باشیم و شغل وکالت را انتخاب کنیم.
بدون شک، درس خواندن در کشور کانادا در زمینه حقوق، اشخاص را یاری می کند تا بتوانند در مدت زمان کمتری به شغل مورد نظر خود که همان وکالت است دست پیدا کنند.
در این مطلب ما سعی داریم
به همه این پرسش ها پاسخ دهیم، و از شما دعوت می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

وکالت در کشور کانادا:

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که شغل وکالت، یک شغل تخصصی است و اشخاصی که در زمینه حقوق و قانون و مقررات علاقه مند هستند، وکالت را انتخاب می کنند، شغل وکالت، شغلی پر دردسر است و از مسئولیت بالایی برخوردار می باشد.

ما به بحث و بررسی این شغل پر مسئولیت در خارج از ایران برای کارآموزان و دانشجویان آینده و حال که تصمیم دارند در خارج از کشور این شغل را برای خود برگزینند، پرداخته ایم.

تا به حال بیشتر از 100000 وکیل در همه 14 جوامع قانون ارضی و استانی کشور کانادا مشغول به فعالیت می باشند که اکثر آنها که تعداد آنها بیشتر از 40000 وکیل است، در استان انتاریو، و بیشتر از 20000 وکیل در استان کبک مشغول به کار هستند و برای اینکه بخواهند این شغل پر درآمد و پر مسئولیت را داشته باشند،  باید چه وضعیتی داشته باشند و چه مدرک هایی را تحویل بدهند.

برای اینکه این موضوع را با هم بررسی کنیم، از اول تا آخر شما باید 4 مرحله را بگذرانید،
برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید، این 4 مرحله را به طور خلاصه برای شما توضیح خواهیم داد.

مرحله اول، چگونه در کشور کانادا یک وکیل باشیم؟

اولین گام برای اینکه در کانادا، یک وکیل شوید اینست که باید به مدرسه های قانون این کشور بروید و بتوانید راه پیدا کنید و یک مدرک کارشناسی 3 ساله در مرکزهای آموزشی این کشور که مورد قبول آموزش و پرورش است بگیرید،

اگر یک نفر، مدرک کارشناسی خود را از کشوری غیر از کشور کانادا گرفته باشد، باید مورد قبول یکی از مراجع زیر که نام برده ایم باشد:

  • انجمن دانشگاه ها و کالج های کشورکانادا (AUCC).
  • انجمن جامعه دانشگاهیان کشور کانادا.
  • درجه کیفیت انجمن ارزیابی بریتیش کلمبیا کشور کانادا.
  • پردیس شورای کیفیت آلبرتا کشور کانادا.
  • شورای عالی آموزش و پرورش کیفیت انتاریو کشور کانادا.
  • مانیتوبا ساسکاچوان دانشگاه شورای حسابرسی نظر برنامه کشور کانادا.
  • استانهای ساحلی کمیسیون آموزش عالی کشور کانادا.

 

دومین مرحله، چگونه در کشور کانادا، پروانه وکالت بگیریم؟

شرکت کردن در امتحان L  sat و گذراندن امتحان برای این است که به دانشگاه های حقوق کانادا وارد بشوید.
که این امتحان به 5 بخش تقسیم می شود که بخش اول ، قدرت درک مطلب شما را می سنجد که حاوی مطلب های جدید و تازه و پیچیده و مشکل است، مانند همان اطلاعاتی که در دانشکده حقوق خوانده اید می باشد.
در ادامه آن در بخش های دیگر، توانایی تحلیلی و قدرت های شما را در رابطه ها و نتیجه گیری مورد سنجش قرار گرفته می شود.
همین طور توانایی منطق شما در ارزیابی نقطه قوت و ضعف در استدلال نیز ارزیابی می شود.
(همچنین قدرت منطق شما در بررسی نقاط قوت و ضعف در استدلال نیز ارزیابی می شود )
این متن اصلی بوده، قرمزه متنی بوده که نتونستم تغییرش بدم.
و در آخرین بخش توانایی منطق و نوشتار نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
در این صورت فردی که تقاضای وکالت داده است باید در این امتحان نمره ای با معدل 120 تا 180 امتیاز کسب کند تا بتواند در بین کسانی که تقاضای ورود به دانشگاه وکالت و حقوق را داده اند، شانس ورود به دانشگاه حقوق را پیدا کند.

بیشتر اشخاصی که متقاضی هستند برای اینکه در این امتحان قبول شوند باید از سال قبل برای قبولی در این امتحان برنامه ریزی کامل و دقیقی داشته باشند و درکلاس های آموزشی که در برخی از دانشگاه ها و آکادمی ها برگزار می شود ثبت نام نموده و شرکت کنند.
با کمی کنکاش، می توان این کلاس ها را در بیشتر استان ها و دانشگاه ها و دانشکده های حقوق کشور کانادا پیدا نمود.
بعد از اینکه فرد متقاضی این دوره ها و کلاس ها را گذراند ، می تواند با توجه به استان و ایالتی که می خواهد شروع به درس خواندن کند و یا شاغل شود، استان مورد نظر خود را انتخاب کند.
که در ادامه، به شرح آن می پردازیم.

مرحله سوم: رسیدن به وکالت در کشور کانادا.

مرحله بعدی برای اینکه فرد متقاضی به یک وکیل کانادایی مبدل شود، باید به مدرسه قانون برود.
LSAC راهنمای رسمی و قانونی، حقوق دانشکده های کشور کانادا است،
که برای راه های برنامه های کاربردی دانشکده حقوقی که شما در آن درخواست داده اید تا پذیرش شوید دو سنت قانونی و حقوقی در کانادا، تعیین کرده است:
قانون و مقررات مدنی فرانسه، که معمولا در استان کبک کشورکانادا می باشد و قوانین و مقررات عرفی انگلیسی، که معمولا در همه استان های کانادا و حواشی دیگر پیدا می شود.

اگر تصمیم دارید که در مدارس قانون کبک تحصیل کنید، باید فارغ التحصیلیتان را از یک مدرسه قانون در کبک کسب کرده باشید.
اگر تصمیم دارید که در مدارس قانون، در بقیه ایالت های کانادا تحصیل کنید، که بیشتر آنها با نظام حقوقی انگلیسی در ارتباط هستند، باید به مدارس قانون این ایالت ها ورود پیدا کنید.
همین طور این را باید اطلاع داشته باشید، که صلاحیت قانون مشترک در کانادا، این امتیاز را به شما می دهد که، در زمانی که قانون های عرفی میان این ایالت ها مساوی بودند ، جواز تغییر ایالت را داشته باشید.
آخرین مرحله ای که می خواهید بدانید چطور در کانادا یک وکیل شوید.
مرحله چهارم و مرحله آخر اینست، برای اینکه تبدیل به یک وکیل در کانادا شوید، باید دوره های تکمیلی را بگذرانید، این دوره های تکمیلی بستگی دارد به استانی که مد نظرتان است، که با رعایت قوانین و مقررات همان استان و گذراندن دوره های کار آموزی وکالت، که هر استان، دوره ها و وضعیت های مخصوص خود و مربوط به خود را دارد.

و در برخی از استان های کانادا، فرد بر پایه نیاز مخصوص همان استان، راه و روش ها و تکنیک ها و مهارت های خاص و همین طور علم خاص در مورد بستن و تنظیم قرار داد ها و وصیت نامه ها و … که هر کدام به صورت جداگانه در مورد هر استان کانادا توضیح داده شده است.

برای اینکه بهتر متوجه شوید و همین طور بتوانید مرحله آخر را بگذرانید و بتوانید در کانادا یک وکیل شوید امتحان BAR را برایتان توضیح می دهیم.
زمانی که فردی در مدارس قانون کانادا، تحصیلات خود را پشت سر گذاشت، برای اینکه وارد شغل وکالت شود، مانند بیشتر کشورها، باید امتحان بدهد و کشور کانادا هم نیز برای هر ایالت، قوانین و مقررات و وضعیت های مربوط به خود را از فردی که تقاضا داده است می خواهد.
با توجه به نیاز دولت کانادا، امکان دارد که یکی یا همه آزمون های زیر بار ملی را که به وسیله کنفرانس ملی نوار محققین NCBE ، مشخص شده می گذرانیم که هر کدام با نام های زیر می باشد:

امتحان چند حالته ومختلف بار (MBE)
آزمایش عملکرد چند حالته و مختلف (MPT)
امتحان مقاله چند حالته و مختلف  (MEE)
امتحان مسئولیت حرفه ای چند حالته و مختلف (MPRE)
امتحان های وکالت در کانادا

امتحان بار یک نواخت ( UBE) را برای بدست آوردن وکالت، انجام می دهید که در خیلی از آنها، مورد هایی مثل قانون اساسی، قرار داد، قانون و مقررات و دادرسی کیفری، شاهد ها، ملک، شبه جرم، انجمن های کسب و کار، تعارض قوانین و مقررات، قوانین و مقررات خانواده، آیین دادرسی مدنی فدرال، آیین دادرسی مدنی دولت، اتحادیه ها و املاک، قانون و مقررات تجارت یکنواخت، و مسئولیت حرفه ای آمده است.

در آخر، بعد از اینکه فرد به عنوان یک وکیل مورد قبول واقع شد، و موفق به گرفتن پروانه وکالت شد، برای اینکه مجوزش باطل نشود باید در هر سال به مقدار مشخص و مورد قبولی پرونده های حقوقی را انجام دهد و ارائه نماید و همین طور درآمد قابل قبولی هم نیز داشته باشد.
پیشنهاد می کنیم برای هرنوع فعالیتی برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی و کاری کشور کانادا، و همین طور کارهای مهاجرتی با وکیل های متخصص و مجرب با موضوع مهاجرت مشاوره بگیرید تا در آخر با گرفتن اطلاعات جدید و دقیق کاری را شروع کنید که مطمئن باشد و هرچه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

 

چگونه می توانیم وکیل کانادا شویم

چگونه می توانیم وکیل کانادا شویم

 

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " چگونه می توانیم در کشور کانادا وکیل شویم؟ "