اینستاگرام مشاوران ایرانی
  Toronto ----
  Vancouver ----

: Canadian Dollar Price

کار دانشجویان در کانادا

کار دانشجویان در کانادا:

دانشجویان بین المللی که در یک دوره به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل می باشند در کانادا، فقط با دارا بودن جواز تحصیل در کانادا می توانند بدون گرفتن جواز کار در کانادا به کار پاره وقت مشغول شوند یا تحت وضعیتی ویژه مشغول به کار تمام وقت شوند.

کار دانشجویان در کانادا محدود به 20 ساعت در هفته می باشد. دانشجویان می توانند در کل سال تحصیلی شان یک کار نیمه وقت هم داشته باشند و در زمان تعطیلی ها، میان ترم یاتعطیلات تابستان به کار تمام وقت مشغول شوند.

از آنجایی که هدفشان ازمهاجرت تحصیلی به کانادا علم آموزی می باشد، و نوعی از مهاجرت کاری به کانادا نمی باشد، در نتیجه اشتغال به کار تمام وقت امکان پذیر نیست.

دانشجویان در کانادا می توانند در شغل هایی که با رشته تحصیلی شان مربوط می باشد مشغول شوند، مثل پروژه های تحقیقاتی، شغل هایی که در دانشگاه می باشد یا شغل های ساده مانند کافه داری و کارمند باشگاه ورزشی مشغول شوند.

محدودیتی برای قبول دانشجویان به طور نیمه وقت وجود ندارد و دانشجو می تواند در هر جایی از کانادا و تحت نظر هر کارفرمایی شروع به کار کند ولی کار دانشجو نباید به تحصیل او ضرری برساند.

توجه داشته باشید که پیش از مهاجرت کاری به کانادا، یقینا می بایست نسبت به گرفتن کد SIN کانادا اقدام نمایید. همین طور در بعضی از مورد ها برای وارد شدن به برخی رشته های شغلی مثل رشته های کشاورزی باید گواهی سلامت عمومی پزشکی بدهید.

دسته کم حقوق دانشجویان در کانادا در هر ساعت 19 دلار می باشد که به طور میانگین بیشتراز 37 هزار دلار در سال می باشد.

این درآمد برای یک دانشجو درآمد مناسبی به حساب می آید و می توان مقدار زیادی از مخارج های زندگی دانشجو را برآورده نماید.

این در زمانی می باشد که دسته کم حقوقی که دریافت می کند در کانادا 27 هزار دلار در سال می باشد.

چه دانشجویانی در دوره تحصیل خود در کانادا نمی توانند کارکنند؟

بعضی از دانشجویان در زمان تحصیل در کانادا نمی توانند کار کنند، کار برای دانشجویانی که دوره های آنها زیر 6 ماه می باشد وجود ندارد.

همین طور دانشجویانی که فقط در دوره های زبان انگلیسی (ESL) یا دوره زبان فرانسه (FSL) کانادا شرکت کرده اند نمی توانند در زمان تحصیل خود، به کاری در کانادا مشغول شوند.

همین طور دانشجویان بین المللی که امکان کار پیش از آغاز دوره تحصیلی خود، را ندارند

مهاجرت به کانادا

Immigration to Canada

لیست مطالب مهم سایت  

مطالب مرتبط با " کار دانشجویان در کانادا "